شومینه برقی

شومینه برقی و شومینه برقی دیواری

از محبوب ترین انواع شومینه، شومینه برقی می باشد. این شومینه ها سیم پیچ هایی دارند که با داغ شدن، اطراف را گرم می کنند و در بسیاری مدل ها یک فن داخل آنهاست تا این گرما را بهتر به بیرون شومینه انتقال یابد.

در واقع این شومینه  شعله ای ندارند؛ ولی با روش های مختلف، ظاهر وجود شعله در آنها رعایت شده استو به جز شعله، معمولا هیزم های مصنوعی هم در آنها قرار دارد تا ظاهر نوستالژیک آنها را برایتان به ارمغان آورد.از نکات جالبشان هم این است که وقتی به گرما نیازی ندارید و شومینه را باید خاموش کنید، همچنان ظاهر یک شومینه روشن در خانه تان وجود دارد.برخی مدل ها نیز کنترل از راه دور دارند که اگر چنین امکانی برایتان مهم است، شومینه های برقی بهترین انتخاب خواهند بود.

همچنین برای مواردی که نمیتوانید زیاد هزینه کنید،  شومینه های برقی کم هزینه ترین نوع شومینه اند. زیرا هم خودشان ارزان ترند و هم نصب بسیار آسانی دارند؛ مخصوصا اینکه نیاز به سیستم تهویه یا تخلیه ندارند.از زحمت تهیه هیزم هم آسوده می شوید و دوده ای وجود ندارد که بخواهید تمیز کنید. خیالتان هم راحت تر خواهد بود که کودکان گرفتار شعلۀ آتشی نمی شوند. همچنین این شومینه ها برای اماکنی انتخاب می شوند که افراد از نظر تنفسی جزو گروه های حساس اند و با سایر انواع شومینه ها راحت نیستند.

اگر در خانه کودک دارید و یا عادت دارید از حیوانات خانگی نگهداری کنید، شومینه های برقی را بیشتر مد نظر داشته باشید. بسیاری از مدل های شومینه برقی جهت شبیه سازی شعله های یک شومینۀ سنتی، از چراغ های مخصوص LED بهره میبرند.نصب شومینه برقی دیواری نیز آسان است. به علاوه، این کار باعث می شود تا فضای کمی اشغال شود و در خانه ها و آپارتمان های کوچک، این نوع شومینه ها فوق العاده خواهند بود. در مکان های عمومی هم به دلیل مزایای مختلف، از شومینه های برقی دیواری به وفور استفاده می شود.

با دارا بودن انواع مدل ها، مطمئنا میتوانید استایلی که مطابق میلتان و مناسب دکور خانه تان است را پیدا کنید. برای انواع کمد یا طاقچه، میز تلوزیون و میزغذاخوری، مدلهای شومینه برقی ساخته شده اند.از نظر قیمت، شومینه برقی از شومینه گازی ارزان ترند و از 100 دلار تا 2500 دلار، بازۀ قیمتی آنهاست.