شومینه گازی

شومینه گازی و شومینه گازی دیواری

در موقعیت هایی که تامین گاز به عنوان سوخت شومینه میسر است، شومینه های گازی انتخابی مناسبند. این شومینه ها را میتوان درون شومینه های دیگری که غیرفعال کرده بودید قرار دهید تا از همان قالب قبلی استفاده کرده باشید. این شومینه ها از نظر هزینۀ مصرف انرژی بسیار مرقوم به صرفه ترند؛ زیرا برای روشن کردن شومینه گازی میتوانید از گاز طبیعی شبکه گاز شهری استفاده کنید و یا کپسول حاوی پروپان به آن وصل کنید.

با این شومینه  گرچه مصرف انرژی کمتری دارند؛ ولی گرمای بیشتری دریافت میکنید. در این شومینه ها معمولا هیزم مصنوعی غیرقابل اشتعال، طوری سایر اجزا را پوشش داده اند که بیننده، صرفا هیزم و رقص شعله های آتش را مشاهده کند و مثلا خروجی دودکش قابل تشخیص نباشد. نصب این نوع شومینه ها نیز بسیار کم هزینه است؛ مخصوصا اگر مدل شومینه گازی دیواری را انتخاب نمایید. به جای نصب به صورت سنتی باز یا بسته، حالت شومینه آویزان یا شومینه رومیزی، میتوان این شومینه ها را روی دیوار نصب کرد تا فضایی اشغال نگردد.

بسته به نوع شومینه گازی دیواری، میتوان برای آنها دودکشی تعبیه کرد. ولی مدل های بدون دودکش نیز کاملا ایمن بوده و مناسب فضای اطراف انتخاب میگردند. معمولا این شومینه ها از نظر خروج گازهای انتشاری، میتوانند با دودکش یا بدون آن باشند. در مدل های شومینه بدون دودکش ، از سوختن گاز شومینه، دی اکسید کربن و بخار آب تولید می شود و به همراه گرما به صورت بی خطر وارد اتاق میگردد و در مرطوب شدن هوای فضای منزل نیز موثر است.

اگرچه شومینه های بدون دودکش ایمن اند و آلاینده های خروجی با حبس شدن در داخل، توسط شعله ها می سوزند، اما بهتر است برای مکانهای بسته و کوچک، برای  شومینه دودکش تعبیه شود و اگر این کار امکان پذیر نبود، نوع دیگری از شومینه ها مخصوصا  شومینه برقی دیواری انتخاب گردد. 

 


جدیدترین محصولات

پرفروش ترین محصولات