دلایل انتخاب شومینه برقی برای زمستان سرد

دلیل انتخاب شومینه برقی برای زمستان سرد

دلایل انتخاب شومینه برقی برای زمستان سرد

در صورتی که تاکنون با موضوع شومینه برقی سر و کار نداشته اید و یا این که نخستین بار است که در این رابطه به فکر افتاده و قصد خرید شومینه برقی را دارا می باشید، ما در این جا و در همین مقاله قصد داریم تا این موضوع را برای شما باز نموده و به شما اطلاعات بیشتری در ارتباط با شومینه برقی و در حالت کلی مزایای آن ها ارائه دهیم تا از این طریق شما دلیلی موجه برای جلب نظر خود متقاعد ساختن خویش به منظور خرید شومینه برقی داشته باشید.

با مطالعه این مقاله و سایر مقالات ارائه شده از سوی این سایت، شما قطعا به دلیلی موجه برای خرید شومینه برقی دست یافته، بلکه حتی می توانید با مزایا و معایب ان پیش از پیش آشناییت یافته، و قطعا به این نتیجه خواهید رسید که به نفع شما خواهد بود تا هر چه سریع تر اقدام به تهیه یک د ستگاه شومینه برقی برای منزل خود نموده و حتی شده همین زمستان نخستین شومینه برقی خود را تهیه نمایید.

مزایای شومینه برقی

ما در این مقاله قصد داریم تا از طریق ارائه 10 دلیل بسیار مناسب، خریداری شومینه برقی را برای شما توجیه نماییم. این 10 دلیل واقعا جذاب و بسیار خواندنی بوده و به شما توصیه مطالعه آن را تا به انتها خواهیم داشت، در نهایت می توانیم عنوان نماییم که حتی در صورتی که پس از مطالعه این دلایل نسبت به خریداری یک دستگاه شومینه برقی توجیه نیز نشدید، حداقل این نکته مثبت را مطالعه این ده دلیل به دنبال خواهد داشت که شما اطلاعاتی بسیار مناسب در ارتباط با خرید و تهیه شومینه برقی ارائه خواهد داد. 10 دلیل که می تواند شما را نسبت به خریداری شومینه برقی در همین زمستان مجاب سازد

شومینه برقی هیچ دودی از خود تولید نمی کند

دلیل اول: هیچ دودی از خود تولید نمی نماید همیشه افرادی که تجربه کار کردن و زندگی کردن با بخاری یا شومینه های هیزمی را دارا می باشند، با این مشکل دست به گریبان بوده و همواره از آن به عنوان تجربه ای بسیار تلخ یاد می نمایند، بخاری هایی که با هیزم کار می کردند همواره با مشکل تولید دود و دوده گرفتن لوله ها مواجه بوده و هیچ گاه تقریبا از دست آن خلاصی نداشتند، مرتب و در فواصلی چند هفته ای ناچار بودند تا لوله را باز کرده و دوده های جمع شده در داخل آن را تخلیه نمایند، این امر موضوعی بسیار وقت گیر، هزینه زا و در هعین حال یک درد سر بسیار بزرگ محسوب می گردید.

شومینه برقی و جلوگیری از خطر سرطان

علاوه بر مواردی که در بالا عنوان شد، دوده ها برای سلامت نیز زیان ها و نکات منفی بسیار زیادی را به دنبال داشتند، از مشکلات جانبی و کوتاه مدت و آنی آن ها گرفته که ایجاد تنگی نفس، به وجود آوردن مشکلات ریه و مشکلات بلند مدت ریه به دلیل استشمام دود و پسماند های آلوده کنده آن که برای ریه مشکلات بسیار زیادی را به دنبال می آورد، تا مشلات بزرگ و بلند مدت آن همچون ایجاد بیماری سرطان، زیرا دود و دوده خود یکی از عوامل اصلی بروز سرطان محسوب می گردد.

شومینه برقی و عدم تولید دود

استشمام دود همان گونه که امروزه به دلیل اعلام تبلیفات فراوان در رابطه با مصرف سیگار عنوان می شود، امروزه موضوعی بسیار آشنا برای عموم مردم محسوب می گردد، دیگر تقریبا تمامی افراد با موضوع دی اکسید کربن و یا حتی از آن بدتر مونو اکسید کربن به اندازه کافی آشنا می باشند. دود و دوده ها نیز نوعی دی اکسید کربن و هم چنین مونو اکسید کربن محسوب می شوند، و دقیقا تمامی مشکلات آن ها را با خود به همراه خواهند داشت. این مشکل نتنها برای انسان ها می تواند آسیب های فراوانی به دنبال داشته باشد، بلکه برای جانوران و حیوانات خانگی نیز عاری از مشکل نخواهند بود.

شومینه برقی جایگزین وسائل گرمایشی سنتی

بعد ها با پیشرفت علم و فن آوری، انسان ها موفق گردیدند تا سوخت های طبیعی از آن جمله چوب و فراورده آن ذغال را کنار گذارده و شروع به استفاده از نفت و مدتی پس از آن گاز نمایند، ولی همچنان مشکل تولید گازهای مضر هم چون دی اکسید کربن و هم چنین مونو اکسید کربن رواج داشت، البته با ورود گاز این میزان کاسته گردید، اگرچه مصرف نفت نیز مشکلات ایجاد دوده و گرفتگی لوله ها را با مقداری کمتر ولی به هر حال همانند هیزم به دنبال داشت، با ورود گاز این مشکل تقریبا به صورتی کامل برطرف گردید، ولی با این حال، استفاده از سوخت های گازی نیز تولید مواد مضری همچون دی اکسید کربن و مونو اکسید کربن را برای خانواده ها هم چنان به دنبال داشت.

حال می توانیم با قاطعیت از مزایای و امتیاز به مراتب بالاتر شومینه برقی یاد نماییم، شومینه های برقی به هیچ عنوان باعث ایجاد و تکثیر گازهای مضر و مواد خطرناک و سمی ای هم چون دی اکسید کربن و مونو اکسید کربن نخواهند شد، در واقع باید این مزیت شومینه های گازی را به عبارت دقیق کلمه بهترین و مفید ترین و بالا ترین مزیت استفاده از شومینه های برقی معرفی کرد.

عدم تولید دود و گازهای سمی توسط شومینه برقی

در واقع شما به کمک یک شومینه برقی موفق خواهید شد تا بدون تولید دود و دوده و گاز های سمی و مضر بتوانید گرمایی حتی به معنی تمام کلمه به مراتب بهتر از بخاری های هیزمی و گازی و مواردی از این دست بدست آورید. دیگر بر روی فرش و قالی و دیوار ها و وسائل شما دوده ننشسته، بوی مشمئز کننده دود و سوخت چوب در داخل خانه نپیچیده و مزایایی از این دست را می توانید به میزان بسیار زیادی تنها از طریق جایگزین سازی یک شومینه برقی با سایر انواع وسائل گرمایشی به دست اورید.

شومینه برقی و رفع آلرژی

مزیت دیگری که شومینه برقی برای شما به همراه خواهند آورد در واقع یک نکته بسیار مهم را نیز با خود به دنبال خواهند داشت، و آن این که شما دچار بیماری های عفونی نشده و دیگر با مشکل آلرژی نیز کمتر برخورد خواهید داشت، هزینه های دارویی و پزشکی شما تا میزان زیادی کاهش یافته و دیگر مشکلی به اسم آصم به میزان بسیار کمتری شما و اعضای خانواده شما را در کوتاه مدت و بلند مدت تهدید خواهد کرد.

جدیدترین مقالات