انواع مدل شومینه مدرن در سال 2022

انواع مدل شومینه مدرن در سال 2022

انواع مدل شومینه مدرن در سال 2022⭐️قیمت شومینه گازی

از ابتدای سال 2020 که تنها هشت ماه کامل از آن طی شده است (تا زمان نگارش این مقاله) انواع و ترند های مختلفی از شومینه های مختلف و متنوع در سرتا سر جهان تا کنون طراحی شده است.

در اکثر موارد، طراحی های جدیدی که در طی سال 2020 انجام شده است، در اکثر موارد آنها به صورتی خطی طراحی گردیده و بسیار تمیز و ساده می باشند، این گرایش جدید در ترکیب و طراحی شومینه های مدرن مخصوصا آن های که به صورتی خطی طراحی می گردند، در مقابل مدل های تزیینی سنتی قرار گرفته و بر خلاف آن ها بسیار ساده طراحی شده و از کمترین میزان نقش و نگار و طرح های مختلف در آن ها استفاده شده است.

به شخصه، من عاشق خصوصیت منحصر به فرد این سبک از طراحی شومینه های مدرن مخصوصا در طی سال 2020 می باشم، این نسل از آن ها گرما را به منازل بخشیده و با حرکات طبیعی ای که در ترکیب خود به کار گرفته اند، فضای خانه شما را به میزان بسیار زیادی می توانند زیبا و محبت امیز نمایند.برای اطلاع از قیمت شومینه گازی میتونید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

طراحی شومینه به سبک خطی

این شیوه طراحی مدرن در زمینه طراحی شومینه ها، نوعی طراحی ای بسیار تند و شدید محسوب می گردد. شما می توانید با نگاه کردن به این مدل از آنها خط های مشخص و دقیقی را در ساختار آن ها ملاحظه نموده و قطعاتی بسیار ثابت و مشخص از سنگ های مرمر که در اطراف شومینه نصب می گردند را ملاحظه نمایید.

این نمای مدرن و امروزی ای که در این سبک از آنها شما می توانید ملاحظه نمایید، می تواند به راحتی و به صورتی مستقیم حرارتی را که از طریق این سنگ ها به فضای داخلی منتقل می گردند را با شدت و میزان به مراتب بیشتری احساس نمایید.

طراحی شومینه گازی بصورت خطی

نوع طراحی خطی را بیشتر برای شومینه گازی مورد بهره برداری قرار می دهند.بهتر است قبل از پرداختن به موضوعات بیشتر در رابطه با شومینه های مدرن به صورت خطی طراحی شده امروزی، نخست به این حقیقت اشاره نماییم که از طراحی خطی بیشتر در مدل های شومینه های گازی استفاده می شود.

برخی از این مدل های شومینه های مدرن را مشاهده می نماییم که با هیزم کار کرده و هیزم در داخل آن ها به صورتی کج قرار داده شده و در ان ها از نقش های زیبا سازی با براقیت به مراتب بیشتری نیز استفاده شده است.

شومینه با طراحی خطی معمولا از یک روکش بهره مند می باشند

در شومینه های دارای طراحی خطی سعی می شود تا در اکثر موارد از یک روکش سخت بهره گرفته شود. معمولا این روکش ها را از موادی می سازند که از مونوکرومیک ها ساخته شده و در اکثر موارد دارای رنگی سفید رنگ می باشد، به همین علت می باشد که برای تزیین آن ها به دلیل پنهان سازی این مواد از سنگ مرمر برای تزیین آن بهره می گیرند،

این سنگ های مرمر می توانند به صورت سنگ های بزرگ بوده و یا به صورت کاشی و موزاییک های کوچک باشند، به هر حال، در هر شکل و اندازه ای هم که باشند به کار گیری آن ها باعث می شود تا گرما و حرارت بیشتری از طریق این مدل از شومینه ها به محیط منتقل گردد.

شومینه گازی

تغییراتی که در طی دو سال گذشته در شومینه گازی اعمال شده است، در طرح های جدید و به قول معروف مدرن آنها ، به راحتی می توان نمای ترکیبی ای را در میان شومینه ها مشاهده کرد، این استفاده از نمای ترکیبی در آنها امروزه به قدری رواج یافته است که دیگر، مشاهده شومینه های ساده تقریبا غیر ممکن گردیده است. این تصویر تا مدتی دیگر تقریبا تمامی نما ها و تصاویر موجود از آنها را مطمئن باشید که به خود اختصاص خواهد داد.

 

شومینه گازی

استفاده از شومینه در دیوار های دراماتیک

در کنار مدل های طراحی شومینه های امروزی به صورت خطی، شما می توانید طراحی دیگری را نیز در کنار ان ها ملاحظه نمایید، این مدل از طراحی را به نام سبک طراحی دیوار شومینه شهرت یافته است. این سبک از آنها موجب شده است تا از طریق استفاده از این سبک از شومینه به نام دیوارهای دراماتیکی، شما قادر به انتقال گرما از دو طریق سقف و کف منزل بوده و در کنار ان نیز به کار گیری نقش و نگار ها در فضای داخلی و طراحی ها و تزیینات به کار گرفته شده بر روی سطح این دیوار ها همگی موجب شده است .

تا زیبایی و دکوراسیونی شکل بودن نیز به همراه ان به فضای داخلی منزل شما منتقل گردد. معمولا در این مدل از آنها از رنگ های روشن نیز بهره گرفته می شود. استفاده از این مدل از آنها اتاق های نشیمن و سالن های بزرگ منازل مسکونی باعث می شود تا نگاهی شجاعانه و منحصر به فرد از طریق ان ها به فضای داخلی منازل ورود پیدا کرده و موجب زیبایی بیش از حد ممکن فضای داخلی منزل شما نیز گردد. نمی تو.انید تصور نمایید که استفاده از این طرح از آنها می تواند چه نمای زیبایی را به فضای داخلی منزل شما ببخشد.

استفاده از آینه بر روی شومینه گازی دیواری

می توانید بر روی آن ها تاقچه ای طراحی کرده و نمایی سنتی و کلاسیک به فضای داخلی منزل ببخشید، در بالای این تاقچه می توان از وسائل تزیینی استفاده کرد، و یا تابلو به کار گرفت و نمایی رویایی به تصویر بخشید، یا از وسائل تزیینی همچون مجسمه، قاب های عکس، بشقاب های تزیینی و مواردی از این دست نیز بر روی آن ها استفاده کرد.

جدیدترین مقالات