شومینه الکلی

شومینه الکلی | شومینه اتانولی

شومینه الکلی و شومینه اتانولی

شومینه الکلی که به آنها شومینه های اتانولی نیز گفته می شود، از سال 2015 مورد اقبال بیشتری قرار گرفتند؛ زیرا آلایندگی بسیار پایین و تحرک پذیری بسیار خوبی دارند و از سمتی افراد را به استفاده از سوخت های زیستی تشویق می کنند. این شومینه ها بسیار سبک بوده و داخل خانه به راحتی قابل جا به جایی اند و حتی می توانید آنها را روی اشیای مختلف قرار دهید. در واقع هیچ زحمتی برای نصب این شومینه ها نخواهید داشت.

شومینه الکلی

برعکس شومینه برقی، شعله های این شومینه ها واقعی اند و با یک فندک روشن می شوند. با این شومینه ها دیگر خبری از اتصالات الکتریکی نیست و دودکشی هم نیاز نخواهید داشت. سوخت این شومینه ها از نوع اتانول مایع است تا بتوانید به راحتی محفظۀ آن را با انواع الکل تغذیه کنید. این نوع شومینه، هیچ بویی داخل خانه متصاعد نمی کند و خاکستر و دودی نخواهید داشت. حرارت این شومینه ها نیز قابل تنظیم اند و روشن و خاموش کردنشان به راحتی انجام میشود.

با سوخت پاک تری که دارند، محیط زیست نیز از شما ممنون خواهد بود! ایمنی این شومینه ها در حدی است که میشود بدون قرار دادن مانعی در زیر آن، مستقیما روی کف چوبی اتاق قرار بگیرد. با فندک معمولی اجاق گازتان میتوانید آن را روشن کنید و از شعله های زرد و دلنشین لذت ببرید. در اکثر مدلها، در شرایط برابر، گرمای خروجی چیزی مابین 2.5 تا 3.5 کیلووات خواهد بود که با یک رادیاتور یا نصف یک شومینه هیزمی برابری میکند و ایرادات هیچ کدام را ندارد و به راحتی فضایی تا 40 متر مربع را گرم میکند.

شومینه الکلی

در بیشتر مدل ها، ظرفیت محفظه سوخت به حدی است که 4 الی 5 ساعت شومینه روشن می ماند و با اتمام سوخت، بدون هیچ مشکلی خاموش میشود. در عرض 10 دقیقه شومینه خنک خواهد شد و میتوانید با باز کردن محفظه سوخت، مجددا آن را پر کنید.مثل بیشتر شومینه ها، شومینه الکلی ساختاری ساده دارند. میتوان این ساختار را به سه بخش تقسیم کرد: بدنۀ شومینه، باک یا محفظۀ سوخت، و متعلقات (شامل شیشه حفاظ شعله، سنگ، و هیزم های سرامیکی جهت زیبایی)نصب این نوع شومینه بسیار سریع است و هر زمان که اراده کردید جای آن را تغییر دهید، اجزا را از هم جدا کرده و با یک پیچ گوشتی و در عرض 10 دقیقه آن را در مکان جدید برپا کنید. بیواتانول چیست؟ بیوسوخت یا سوخت زیستی نوعی سوخت تجدیدپذیر است که توسط فرآیندهای متداول بیولوژیک طبیعت به وجود می آید و جنبه های منفی سوخت های تجدیدناپذیر را ندارد و بدون ایجاد آلودگی میسوزد.

این نوع سوخت را میتوان هم به صورت غیرمستقیم از زباله و فاضلاب حوزۀ صنعت و تجارت و بخش خانگی تامین کرد و هم میتوان از محصولات ارزان قیمت کشاورزی به طور مستقیم استخراج کرد که معمولا این محصول کشاورزی، ذرت است. بیواتانول صد در صد الکل است؛ ولی برای جلوگیری از استعمال خوراکی، در کشورهای مختلف دنیا آن را نه به صورت خام بلکه به شکل اتانول دینیچر یا تغییر شکل یافته عرضه میکنند و بدین منظور، نوعی طعمِ زننده و بدون بو به آن اضافه می کنند. در نتیجه، مادۀ الکلی خالص تبدیل به سوخت بیواتانول می شود.

 

 

جدیدترین مقالات